Sessizce Bekliyorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sessizce Bekliyorum

Sessizce Bekliyorum...İnsanı, Bir zerre Umut Yaşatırmış...Biliyorum...Umudu Ümid Ederek Yaşıyorum...

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  Sesiz Fm  
Sessiz Fm Yayında Dinlemek için tıklayın  Sessiz Fm  Yayında Dinlemek için tıklayın

USB MultiBoot 10 (Usb Veya Hafıza Kartından Xp Kurmak)

YazarMesaj
sessizcebekliyorum
Yönetici
Yönetici
sessizcebekliyorum

USB MultiBoot 10 (Usb Veya Hafıza Kartından Xp Kurmak) Empty
MesajKonu: USB MultiBoot 10 (Usb Veya Hafıza Kartından Xp Kurmak)   USB MultiBoot 10 (Usb Veya Hafıza Kartından Xp Kurmak) Icon_minitimeSalı Mart 15, 2011 11:26 am

USB DEN XP KURMAK
1- İlk olarak usb multiboot rar arsivini klasöre çıkartıp klasördeki USB Multi boot (Klik di sini) cmd yi çalıştırıyoruz
2- Bir tusa basıp dev ediyoruz sonraki seçenekte
3-Usb sürücümüz için H harfini kullanıyoruz ve acılan format penceresinden usb diskimizi formatlıyoruz
4-Usb diskimizi formatladıktan sonra acılan pencereden kurtar kaydı eklieceksek R yazıp enterliyoruz
5- Sonraki secenekte 1 e basıp xp dosyızın gösteriyoruz
6-Winnt sif dosyız varsa katılımsız ayarlarını gördüğünüz gibi onaylıyoruz degiştirmek istediğimiz secenegi degiştirebilirsiniz değiştirmeyeceksek hepsini okeyliyoruz
7- Sonraki secenekte 2 ye basıp usb diskimizin yolunu gösteriyoruz
8-Daha sonra 3 e basıyoruz ve kopyala basliyor daha sonra ki komut pencerelerini yes ile gecip bitiriyoruz

hepsi bu kadar arkadaslar tarafımdan 1 yıldır bu sekilde kendi pc me format atıyorum laptopum var dvd si calışmıyor denenmiştir
gördüğünüz gibi kopyala dev ediyor 15-20 dakika sürüyor pc hızına göre bir tusa basıp bitiriyoruz

Arkadaslar ben 2 gb lık hafıza kartı kullanıyorum bu işlem için pc niz destekliyorsa sizde kullanabılirsiniz önemli olan baslangıcta biosunuzun hafıza kartı veya usb bellegi tanımasıdır

Şimdi en önemli asaya geldik bundan soraki anlatımda görüntü yok usb diskimizi yerlestiriyoruz acılısta biosu usb yi görecek sekilde ayarlıyoruz ve usb bellekten baslatıyoruz
Asagıdaki gibi secenekler cıkacak 2 inci şık devlı secili olarak gelir biz ilk olarak 1 seceneği kullanacagız

1. Begin TXT Mode Setup Windows XP, Never unplug USB-Drive Until Logon”
2. and 3. Continue with GUI Mode Setup Windows XP + Start XP from HD 1″ /FASTDETECT
Continue GUI Setup + Start XP from HD 2, use if installing on HD2″
4. Start GRUB4DOS Menu – DOS FPY IMAGES + Linux + XP Rec Cons + Vista”
“Attended Setup XP, Never unplug USB-Drive Until After Logon”

daha sonra kur dosyaları kopyalaya baslayacak bittikten sonra yeniden basladığı zan pc bu sefer secili olan2 inci secenegi kullanacaz ve sonraki yeniden baslatmalarda da devlı usb den baslatıp secili olan 2 inci secenekle dev edecegiz yalnış bir işlem yaparsanız hal dll hatası alırsınız sistem baslaz hepsi bu kadar arkadaslar sorumluluk size ait ben defalarca denedim oluyor iyi günlerde kullanın

ÖNEMLİ UYARI

Ben kendim bizzat 1 yıldır bu yöntemle format atıyorum(mecburiyetten) herhangi bi probleme rastladım ufak bi yanlısınızda hal dll hatası alabilirsiniz hal hatası alırsanız sistem baslaz emeğiniz bosa gider sorumluluk ten size aittir iyi günlerde kullanmanız dileğiyle

Buradan

ALINTIDIR

https://sessizcebekliyorum.yetkin-forum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Turkcell, Telsim veya Avea hattı olanlar