Sessizce Bekliyorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sessizce Bekliyorum

Sessizce Bekliyorum...İnsanı, Bir zerre Umut Yaşatırmış...Biliyorum...Umudu Ümid Ederek Yaşıyorum...

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  Sesiz Fm  
Sessiz Fm Yayında Dinlemek için tıklayın  Sessiz Fm  Yayında Dinlemek için tıklayın

Adobe Photo Shop Dersleri

YazarMesaj
sessizcebekliyorum
Yönetici
Yönetici
sessizcebekliyorum

Adobe Photo Shop Dersleri Empty
MesajKonu: Adobe Photo Shop Dersleri   Adobe Photo Shop Dersleri Icon_minitimePerş. Haz. 30, 2011 3:59 pm

Hareketli resimleri nasıl yaparız.
Ornegin bir dansoz oynatalım

1- Resmimizi Adobe Photo shopta ( ilerki anlatımlarda koloylık olsun diye kısaca adop diyecegim ) acıyoruz.
once Jpg olan resmimizi transparan yapacagız (tube) Backgraund a cift tıklayarak Cıkan panoya OK diyoruz
Backgraunda yazan yer Layer o oldu . artık resmimizi tube yapabiliriz .
4 adet tubemizi cogaltarak digerlerinin gozunu kapatarak calısmak istedigimiz tubeye geciyoruz.

Adobe Photo Shop Dersleri Dansoz1
resim1
2- Pen Tool ile resmi nokta nokta secerek isaretleyecegiz isaretlerken calısmalarımızı rahat gorebilmek icin Fill degeri 0
olmalıdır. resmin etrafını dolandık isretleme bitti Resim uzerinde sag tıklayarak fadher degerini belirliyoruz 0,5 ince keser 90 cok genis keser siz dansozu Feather degerini 1 yapın
Not: Eger zemin cok temiz ise silecegimiz alanı sihirli cubuklada isaretleyebiliriz (Magic WandTool ) tusu ile

Adobe Photo Shop Dersleri Dansoz2
resim :2
Adobe Photo Shop Dersleri Dansoz3
resim:3
3- Yukarda gordugunuz gibi resmin etrafı nokta nokta oldu resim secildi layer 0 uzerine gelip klavyeden Delete tusuna basınız resim tube olmustur artık ufak tefek gozden kacan yerler var ise onlarıda resmi ctrl basılı iken + ve - tuysları ile buyutup kuculterek silgi ile veya secili alan yaparak silebilirsiniz..
Adobe Photo Shop Dersleri Dansoz4
resim:4
Tüle'de seffaflık vermis olduk. şimdi sol kolu yukarı nasıl indirecegiz onu yapalım sadece sol kolu secerek feather degerini 4yaparak kolu ctrl+c ye basarak kopyeliyoruz ctrl+v yaparak yeni kolu eski kolun uzerine getirip eski kolun gorunen yerlerini silgi ile siliyoruz 5 numaralı resme bakınız.
Adobe Photo Shop Dersleri Dansoz5
Resim 5
kolu kestim egimini verdim altta kalan diger kolu sildim simdi kolu yerine takıp ek yerlerini
Colone stamp ile yama yapacam bazı yeride kes yapıstır yaparak kaynastıracagım .
Resmi iyi gorebilmek icin tabana koyu bir renk actım
Adobe Photo Shop Dersleri Dansoz6
Resim 6 da kolu yerine takıp birlesim yerlerini uyum sagladım
şimdi sırada gobek atacak 4 tane layerimiz var 1-2-3-4- diye 1 nci layere geciyoruz
filters luquifiy secelim kısa yolı ctrl+sift basılı iken x e basabilirsiniz
Adobe Photo Shop Dersleri Dansoz7
Resim 7 de gobegi az yukarı kaldirdim layer 2 de az asagi layer 3de az yukarı layer 4te az asagi yaparak calismayı 4 layer uzerinde uygulayınız kolları da her layerde degisik kes yapıstır yontemiyle yerlerini degistirebilirsiniz.

Adobe Photo Shop Dersleri Gobek
1-2-3-4 layerlerin arkasına manzarayı koyarak psd olarak kayıt ediniz
Jasc Animation shop programıyla psdyi acıp frame hızını verererk gif olarak kaydediniz.
https://sessizcebekliyorum.yetkin-forum.com

Adobe Photo Shop Dersleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Adobe photo shop ta Resim kesmek tube yapmak
» Adobe Reader (Linux)