Sessizce Bekliyorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sessizce Bekliyorum

Sessizce Bekliyorum...İnsanı, Bir zerre Umut Yaşatırmış...Biliyorum...Umudu Ümid Ederek Yaşıyorum...

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  Sesiz Fm  
Sessiz Fm Yayında Dinlemek için tıklayın  Sessiz Fm  Yayında Dinlemek için tıklayın

STRUMA // Hakan AKDOĞAN

YazarMesaj
sessizcebekliyorum
Yönetici
Yönetici
sessizcebekliyorum

STRUMA // Hakan AKDOĞAN Empty
MesajKonu: STRUMA // Hakan AKDOĞAN   STRUMA // Hakan AKDOĞAN Icon_minitimeÇarş. Tem. 13, 2011 6:12 pm

Struma´daki Yahudileri, çoluklarıyla çocuklarıyla uzaktan da olsa, kendi gözlerimle gördüm. Hatta çocukların ağladığını duyar gibi oldum.
Mîna Urgan - Bir Dinazorun Anıları (Ön Kapak)

”İkinci Dünya Savaşı´nın en karanlık günlerinde, Köstence´den yola çıkan Struma adlı bir gemi, İstanbul kıyılarına demir atar.

Kendilerine yeni bir ülke arayan yüzlerce Yahudi´yi nereye kadar taşıyabilecektir bu yüzer tabut?.. Sorunun yanıtı, tarihin en utanç verici sayfalarından biridir. ´Lanetliler Gemisi´nin kaderi, Karadeniz´in karanlık sularına gömülmektir. Bir başka karanlık: 12 Eylül. İhanetler, işkenceler ve direnişler… Bu iki hikâyeyi birleştiren, daha ´doğru´ bir ülke arayan ya da ülkeleri ellerinden alınan insanların trajedisidir belki.

Belki de, tarihin farklı dönemlerinde bir insanın diğerine yapabildiği haksızlıkların ortak paydası. Belki de…Kesin olan, çok sıradan bazı rastlantıların bile insanın hayatını tümüyle değiştirebileceği gerçeği.Hayatın anlamı orada gizli olabilir mi?..”
Mario Levi

STRUMA // Hakan AKDOĞAN
https://sessizcebekliyorum.yetkin-forum.com

STRUMA // Hakan AKDOĞAN
1 sayfadaki 1 sayfası